خدمات تلفن دیجیتال

خدمات تلفن دیجیتال Voip
5/5 - (2 امتیاز)

خدمات تلفن دیجیتال یکی از محبوب ترین سرویس های فناوری اطلاعات می باشد که می توان با یک شعار ساده تمامی مفاهیم آن را شرح داد:
ارزون تر از اونیکه فکر می کنی زنگ بزن!

با پیشرفت تکنولوژی و تاثیر آن بر روی زندگی روزمره افراد، ارتباط با یکدیگر تبدیل به یکی از مسائل مهم و ضروری شده است که این ارتباط چگونه و به چه صورت قابل انجام است و از همه مهمتر موضوع امنیت در برقراری ارتباط به وسیله تلفن دیجیتال یا ویپ می باشد.

مجتمع مدیران فناوری با بهره گیری از متخصصین مجرب خود می تواند بر اساس نیاز شرکت ها و سلیقه آنها مراکز تلفن دیجیتال و انتقال های تماس آنها را با امنیت بالا طراحی و اجرا نماید

پیشتر برای تعریف خطوط داخلی پرسنل یک مجموعه از سیستم های آنالوگ که در بازار با نام سانترال شناخته شده است استفاده می گردید که البته کماکان هم شرکت های کوچک از این بستر استفاده می نمایند. حال با تغییر سلیقه و همچنین مفاهیم مهمتر مانند امنیت و سادگی در برقراری ارتباط به جای استفاده و اجرای پروژه های آنالوگ از مراکز تلفن دیجیتال یا همان ویپ استفاده می گردد.

با ذکر یک مثال ساده می توان مسائل فوق را تشریح کرد

فرض کنید یک شرکت جهت برقراری تماس های داخلی به داخلی و داخلی به شهری و یا خارج از کشور از مرکز تلفن آنالوگ (سانترال) استفاده می نماید. اگر مد نظر و یا سیاست این شرکت، توسعه های زیرساختی و IT نباشد مرکز تلفن فوق جوابگو خواهد بود ولی اگر بخواهیم یک مقدار سلیقه به خرج دهیم و یا توسعه ای در زیرساخت های مجموعه صورت پذیرد، اینجاست که با مشکل بزرگی مواجه می شویم و آن هم نبود امکانات مرکز تلفن آنالوگ خواهد بود.
به فرض مثال می خواهیم بر روی سیستم کامپیوتری و یا گوشی همراه خود چه در داخل مجموعه و یا در هر نقطه از جهان، شماره داخلی تعریف نماییم و از طریق گوشی همراه خود بدون صرف هزینه با تمامی شماره های داخلی شرکت تماس بگیریم.
تنها راهکار سناریوی فوق راه اندازی مرکز تلفن دیجیتال ویپ خواهد بود.

از مزایای مرکز تلفن دیجیتال می توان به موارد ذیل اشاره کرد

  • ارتباط شماره های داخلی یک مجموعه با یکدیگر بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی به عنوان مثال داخلی 100 در تهران بدون هزینه می تواند با داخلی 200 در اصفهان تماس بگیرد.
  • تنظیم و راه اندازی شماره های داخلی بر روی گوشی های تلفن همراه و یا سیستم های کامپیوتری پرسنل
  • انتقال خطوط شهری از یک مرکز به مرکز دیگر از طریق بستر اینترنت
  • ایجاد صف انتظار در تماس های ورودی که تمامی فروشگاه های آنلاین بزرگ از این سیستم استفاده می نمایند.
  • ایجاد و برقراری سرویس Follow Me و یا دنبال کننده تماس، به عنوان مثال اگر با داخلی یک شخص تماس گرفته شود و پاسخگو نباشد به صورت اتوماتیک ادامه تماس به سمت شماره تلفن همراه آن ارسال می گردد.

برای مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان خبره مدیران فناوری تماس بگیرید
021-88983330

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.