مرورگرهای برتر وب درسال 2020: Edge دو رقمی شد

مرورگرهای برتر سال 2020
Rate this post

مرورگرهای برتر – در ماه اکتبر ، مرورگر Chrome Google برای سومین ماه متوالی سهم بازار خود را کاهش داد. در همین حال ، مایکروسافت اج به دو رقمی رسید – بیشترین سود برای Edge در طول یک ماه

مایکروسافت اج ماه گذشته اولین سهم خود را از مرورگر دو رقمی منتشر کرد ، در حالی که گوگل کروم برای سومین ماه متوالی افت کرد.

Firefox موزیلا یک بار دیگر ثابت ماند و سر خود را بالای آب نگه داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده روز یکشنبه توسط شرکت معیارهای سنجش مستقر در کالیفرنیا Net Applications ، سهم اج در ماه اکتبر 1.4 درصد افزایش یافت و ماه را با 10.2 درصد به پایان رساند ، اولین باری که مرورگر مایکروسافت از این مانع مهم روانی عبور کرد. این سود بیشترین رشد را برای Edge طی یک ماه داشته است ، تقریبا دو برابر رکورد قبلی در دسامبر 2019.

این افزایش آنقدر زیاد بود که بلافاصله سو ظن ها را نسبت به سواستفاده از برنامه های نت به جای انعکاس واقعیت ایجاد کرد. تقویت این موضوع حتی باعث افزایش سهم اینترنت اکسپلورر مایکروسافت (IE) ، مرورگر منسوخ شده شرکت Redmond، Wash شد که مدتها سا پشتیبانی خود را از متوقف کرده است. سهم IE برای ماه اکتبر – 5.6٪ – 1.7 واحد بیشتر از ماه قبل بود ، جهشی که غیرقابل باور بود.

سود Edge حداقل قابل درک بود

مایکروسافت در اوایل سال جاری Edge را با فناوری Chromium تحت سلطه گوگل ، همان چیزی که قدرت کروم را دارد ، مجدداً دوباره راه اندازی کرد. مایکروسافت نه تنها Edge را به کپی Chrome تبدیل کرد ، بلکه پشتیبانی از نسخه های ویندوز به غیر از 10 و همچنین macOS و اخیراً لینوکس را نیز گسترش داد.

از ژانویه ، Edge به آرامی سهم اضافه کرده است. 3.2 امتیاز از زمان نهایی شدن Edge مبتنی بر Chromium در کانال پایدار. در 12 ماه گذشته ، Edge به طور متوسط ​​1/3 امتیاز در ماه ، 4.1 واحد درصد کسب کرده است.

با این سرعت ، Edge باید تا پایان سال تقریبا 11٪ و تا دسامبر 2021 در 15٪ باشد. البته با فرض اینکه Edge می تواند رشد را حفظ کند ، که به نوبه خود نیاز به رشد دادن سهم از یک یا چند رقیب دارد.

Chrome برای سومین ماه متوالی سقوط کرد

Chrome هفت دهم درصد را در ماه اکتبر از دست داد و به 69.3 درصد رسید. این کاهش سومین بار در همین ماه ها بود ، یک اتفاق غیرمعمول که در مدت 15 سال مرورگر، فقط چهار بار اتفاق افتاده بود. (آخرین باری که پیش از این اتفاق افتاد سپتامبر-دسامبر 2019 بود.)

هرگاه Chrome در دو یا چند ماه مستقیم متحمل ضرر شود ، تعجب برانگیز است که آیا مرورگر به اوج رسیده است یا خیر. Computerworld به طور آزمایشی بیش از دو مورد از این نقاط عطف را قبلاً متصل کرده است اما هر بار اشتباه ثابت شده است. مرورگر می تواند مانند گذشته به راحتی بازگردد.

آخرین پیش بینی Computerworld

مثل همیشه ، بر اساس میانگین 12 ماهه کروم – با رشد روبرو شد ، البته از 30 روز پیش به طور قابل توجهی کاهش یافت. Chrome باید تا مارس 2021 به 70٪ بازگردد و تا سپتامبر 2022 به 71٪ برسد. (دومی سه ماه دیرتر از پیش بینی ماه گذشته بود ، نشان می دهد که چگونه افت سرعت به سرعت بر سودهای آینده تأثیر می گذارد.)

Edge در درجه اول خطرناکترین رقیب کروم باقی مانده است

زیرا هر دو به Chromium اعتماد می کنند. اما مایکروسافت در اینجا کارتهایی برای بازی دارد که گوگل نمی تواند از آنها استفاده کند. مایکروسافت در تلاش برای از بین بردن مشتریان تجاری از مرورگر Google ، از اعتبار و تخصص مدیریت شرکت خود استفاده می کند.

بنابراین استراتژی مایکروسافت برعکس استراتژی گوگل است

مورد دوم Chrome را به سمت مصرف کنندگان سوق داد تا سهم آن به نقطه اوج برسد. مایکروسافت در عوض امیدوار است که کاربران تجاری را به نفع خود جلب کند و انتظار داشته باشد که آنها ممکن است بخواهند از همان مرورگر در رایانه های شخصی ، تبلت ها یا حتی تلفن ها استفاده کنند.

Firefox: هنوز زنده است

Firefox ماه گذشته سوزن سهم خود را جابجا نکرد. در همان 7.2٪ که در سپتامبر به دست آورد باقی ماند. این بدان معنا بود که Firefox هیچ جایگاه جدیدی کسب نکرد. همچنین بدان معنی بود که هیچ یک از مهمترین اهداف فعلی و آینده قابل پیش بینی خود را از دست نداده است.

مرورگر موزیلا نیز به پیش بینی اخبار ماه گذشته پایبند بود

اگرچه پیش بینی رایانه Computerworld در آگوست 2021 درباره مرورگرهای برتر ، دو ماه دیرتر از تخمین ماه گذشته ، آن را زیر 6 درصد قرار داده است. با کاهش 12 ماهه Firefox در ماه مه 2022 به زیر 5 درصد می رسد.

در جای دیگر شماره Net Applications ، Safari اپل در ماه اکتبر دو دهم درصد کاهش یافت و به 3.4٪ رسید. Opera Software Opera با اندکی رشد سه دهم واحد سقوط کرد.

Net Applications با شناسایی رشته های عامل مرورگرهای مورد استفاده برای دسترسی به وب سایت های مشتریان برنامه های اشتراک نت را محاسبه می کند. این شرکت، دفعات بازدید بازدید کنندگان را برای اندازه گیری فعالیت مرورگر محاسبه می کند.

یا قبلاً

همزمان با انتشار شماره سهام اکتبر مرورگرهای برتر ، Net Applications اعلام کرد که دارد منبع داده را می کشد. این شرکت گفت: “اکتبر 2020 آخرین ماه داده ها است.” “چرا؟ تغییر آینده در مرورگرها باعث می شود که فناوری تشخیص دستگاه ما شکسته شود و برای مدت طولانی باعث عدم دقت شود.”

Computerworld هنوز تصمیم نگرفته است که آیا مجموعه “مرورگرهای برتر وب” را ادامه دهد و اگر چنین باشد، از منبع داده جایگزین ممکن است استفاده کند.

منلع این خبر

برای دیدن ویدیو های آموزشی رایگان کلیک نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.