یک هفته با PS5 – نگاهی به آخرین کنسول سونی

1/5 - (1 امتیاز)

بعد از این همه هیاهو و یک روز پر استرس ، بعد از کلی ریفرش کردن صفحه اینترنت و عدم نمایش محصول سونی، PS5 بالاخره رسید.

در حالی که بازرسان ، از جمله ریک هندرسون ، مدتی بود که در حال بررسی آن بودند، اگر ما خوش شانس باشیم که یکی از آنها را دریافت کنیم ، بیشتر ما با این کنسول در پایان هفته سرگرم خواهیم بود. بنابراین ، ما فکر کردیم که می توانیم برخی از جوانب مثبت و منفی را که با استفاده واقعیت به دست آمده است ، به عنوان راهی برای تأمل در تجربه کنسول ، بررسی کنیم.

طرفداران- بزرگ است ، اما خوب است

با دیدن اولین اندازه و مقایسه اندازه ها ، PS5 بسیار بزرگ به نظر می رسد که پیدا کردن جا برای آن غیرممکن است. اگرچه نمی توان انکار کرد که این یک کنسول عظیم است ، اما وقتی نمایش داده شد ما واقعاً ناامید شدیم – خیلی عظیم نیست! بزرگ ، بله ، اما هیچ چیز قابل قبول نیست. صادقانه بگویم ، اکنون که در زیر تلویزیون ما محفوظ است و سالها در آن جا اقامت خواهد کرد ، ما نمی توانیم در مورد اندازه آن هیجان زده باشیم.

کنسول – پورت های جلو

ممکن است به نظر خوشگل باشد ، اما PS5 فقط یک درگاه USB-A و یک درگاه USB-C دارد. با توجه به اینکه کابل کنترل کننده خودش از آن پورت اول استفاده می کند و تقریباً هر هدست بی سیم نیز همان پورت را می خواهد ، این یک دردسر کوچک اما آزار دهنده است. یک کابل که در هر دو طرف آن USB-C باشد ، منطقی خواهد بود و این همان چیزی است که اکنون از آن استفاده می کنیم تا هر زمان که نیاز به استفاده همزمان از هدست و شارژ کنترلر داشته باشیم ، نیازی به چرخیدن در پشت کنسول نداشته باشیم.

طرفداران- DualSense اعتیاد آور است

بازخورد لمسی و محرک های سازگار در کنترلر جدید DualSense به درستی ایجاد شده است – Playroom Astro را بارگذاری کنید و به زودی احساس خواهید کرد که چقدر در فضا غوطه ور هستند. برای استقبال از توسعه دهندگان به آنها نیاز خواهیم داشت ، اما به نظر می رسد بسیار خوب است و تغییرات در شکل DualSense نیز به همان اندازه مهم است. ما خیلی راحت می گوییم که این رقیب مشخصی برای بهترین کنترل کننده شخص اول تا به امروز است ، حتی در این مرحله اولیه.

کنسول – برخی از اشکالات واضح

واحدهای بررسی یک چیز است ، اما واحدهای راه اندازی می توانند از نظر نرم افزاری کمی حس ناتمامی القا کند ، و PS5 در آن قسمت خود را ملزم کرده است. ما قبلاً نسخه ای نصب شده از Demon’s Souls را یک بار و بدون توضیح از کنسول خود کاملاً ناپدید کرده ایم ، و همچنین یافتن بازی هایی که در کتابخانه ما وجود دارد نیز زمانی که می خواهیم آنها را بازی کنیم می تواند خیلی سخت باشد. هنوز هم ، به نظر می رسد که همه چیز در حال روان سازی است ، بنابراین نباید طولانی مدت باشد.

طرفداران- عناوین اجرای قابل کنترل

روز راه اندازی کنسول زمان ویژه ای است – عجله در تنظیم پروفایل و بازی های شما می تواند غوغا کند. چیزی که در مورد آخر هفته اول با پلی استیشن 5 واقعا ارزشمند بود این بود که پرداخت برخی از عناوین به راحتی قابل دستیابی بود. Astro’s Playroom برای چند ساعت باحال است ، در حالی که مرد عنکبوتی: مایلز مورالس حدود 8 ساعت برای یک پیشکسوت از اولین بازی Insomniac وقت خواهد داشت و هر دو حس خوشایندی را برای اتمام کار نسل بعدی القا میکنند.

کنسول – کنترل کننده نیاز به باز شدن دارد

در حالی که این تصویر برای هدست ها مرسوم بوده است ، هر کدام از آنها را آزمایش کردیم ، درست مانند آنچه در PS4 کار کرده، روی PS5 نیز کار کرده است ، اما وضعیت کنترلرها بسیار ناموزون و رضایت بخش نیست. در حال حاضر ، فقط DualSense با بازی های PS5 کار می کند ، بدون استثنا. شما ممکن است یک کنترلر حرفه ای عالی مانند Razer یا Nacon داشته باشید ، اما آن فقط در بازی های PS4 کار می کند. یا باید این محدودیت برداشته شود یا سونی باید مشخص کند که چه چیزی باید تغییر کند – در حال حاضر ، این مشکل ناامید کننده است.

طرفداران- کیفیت زندگی در همه جا بهبود می یابد

گرچه صدای هیاهوی گرافیکی ممکن است خوب باشد ، اما لحظات بسیار با ارزشی که داشته ایم بسیار عجیب و غریب بوده است. مواردی مانند دعوت از بازیکن جدید به مهمانی در مدت زمان 0.5 ثانیه. آوردن قسمت متن برای تغییر نام بارگذاری در Warzone که به مدت 30 ثانیه هم بازی را خراب نمی کند. دوستی که در حالی که منتظر هستیم بازی Rocket League او پایان یابد صفحه نمایش خود را با ما به اشتراک می گذارد. و البته صفحات بارگیری به جای انتظار طولانی مدت تا حواس پرتی لحظه ای از بین بروند.

این موارد اطمینان حاصل کرده اند که حتی استفاده روزمره اجتماعی ما از این کنسول بهبود قابل توجهی در اوضاع اواخر نسل گذشته داشته است و گزارش آن یک لذت واقعی است.

منبع این مقاله

بیشتر بخوانید : بررسی بازی Call Of Duty Black Ops Cold War : Classic COD action

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.