چگونه pagefile.sys را حذف کنیم

چگونه pagefile.sys را حذف کنیم
Rate this post

pagefile.sys – بررسی ها به ما می گوید که متخصصان فناوری اطلاعات و مدیران تصمیم گیرنده در سراسر جهان که در شرکت های مختلف کار می کنند اغلب نگران امنیت و محافظت از داده ها هستند. نگرانی به این دلیل است که روش های احراز هویت، اعمال تلاش برای بستن آسیب پذیری های امنیتی یا پیاده سازی سیستم های هوش مصنوعی اثبات نشده (AI) را منجر می شوند ، طرفداران فناوری اطلاعات می گویند برای محافظت از مقدار زیادی از داده های تولید شده توسط مشاغل مدرن باید کاری انجام شود. یکی از آسیب پذیری های احتمالی امنیتی که البته نادیده گرفته می شود ،

اگرچه ناچیز است ، وجود فایل پیجینگ Microsoft Windows 10 در رایانه های شخصی در هر شرکت است. به طور معمول ، فایل صفحه بندی ( pagefile.sys ) فضای درایو اصلی شما را اشغال می کند و به عنوان شکلی از حافظه مجازی برای سیستم عامل عمل می کند و RAM فیزیکی را برای برنامه های دارای اولویت بالاتر ، درایورها ، پرونده ها و غیره آزاد می کند ، همچنین فایل پیج ویندوز 10 ، حتی پس از خاموش شدن بر روی هارد دیسک شما باقی می ماند.

این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه می توانید پرونده رجیستری ویندوز 10 را ویرایش کنید تا هر بار که کامپیوتر خود را خاموش می کنید ، مجبور به حذف pagefile.sys شده و در نتیجه آسیب پذیری های احتمالی امنیتی را برطرف کنید. با استفاده از این روش ، دفعه دیگر که رایانه Windows 10 خود را راه اندازی می کنید ، فایل صفحه بندی با داده های جدید دوباره ایجاد می شود.

سلب مسئولیت

ویرایش پرونده رجیستری ویندوز اقدامی جدی است. یک پرونده رجیستری ویندوز خراب، می تواند کامپیوتر شما را از کار بیاندازد ، که به نصب مجدد سیستم عامل ویندوز 10 و از بین رفتن احتمالی داده ها نیاز دارد. قبل از ادامه، از پرونده رجیستری ویندوز 10 نسخه پشتیبان تهیه کنید و یک نقطه بازیابی معتبر ایجاد نمایید.

نحوه حذف فایل pagefile.sys در ویندوز 10

برای اینکه ببینید تنظیمات فایل صفحه بندی فعلی شما چیست ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. File Explorer را باز کرده و روی Computer کلیک راست کنید.
  2. Properties را انتخاب کنید.
  3. بر روی Advanced system settings (شکل A) کلیک کنید.
  4. روی دکمه تنظیمات در بخش عملکرد کلیک کنید و سپس روی برگه Advanced کلیک کنید. شما باید صفحه ای مشابه شکل B مشاهده کنید. تنظیمات فعلی شما برای فایل پیج ویندوز 10 در بخش حافظه مجازی نمایش داده می شود. در مثال ، پرونده صفحه بندی در حال حاضر حدود 16 گیگابایت تنظیم شده است.
  5. برای بستن صفحه های نمایش ، چند بار روی تأیید کلیک کنید.
  1. با وارد کردن “regedit” در جعبه جستجوی Cortana در دسکتاپ ویندوز ، فرایند اصلاح پرونده Registry را شروع کنید.
  2. روی ورودی نتایج جستجو که به برنامه Registry Editor (regedit.exe) اشاره دارد ، کلیک کنید.
  3. با باز کردن برنامه ، به این کلید خاص بروید (شکل C):

کامپیوتر \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management

در پنجره سمت راست ، روی کلید ClearPageFileAtShutdown دوبار کلیک کنید و مقدار پیش فرض فعلی را از صفر (“0”) به “1” تغییر دهید (شکل D).

از این مرحله به بعد ، تا زمانی که آن را دوباره به صفر تغییر دهید (“0”) ، در هنگام خاموش کردن ، فایل صفحه بندی به طور کامل حذف می شود و سپس هر بار که Windows 10 را راه اندازی می کنید ، دوباره تازه راه اندازی می شود.

منبع این آموزش

بیشتر بخوانید : بازیابی رمز اینستاگرام بدون ایمیل و فیسبوک

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.