برنامه Go SMS Pro را همین حالا پاک کنید

برنامه go sms pro را پاک کنید
Rate this post

برنامه پیامکی Go SMS Pro بیش از 100 میلیون نصب از فروشگاه Google Play دارد ، اما محبوبیت مهم نیست: شما نباید دیگه از اون استفاده کنید و همین حالا اون رو از تلفن خود حذف کنید. شرکت امنیت سایبری Trustwave اخیراً یک خلا امنیتی عمده در برنامه کشف کرده که باعث می شه همه عکس ها ، فیلم ها و سایر پیوست های رسانه ای که از طریق برنامه ارسال کرده اید در دسترس عموم قرار بگیره.

خیلی بد شد!

چیزی که اتفاق میفته اینه: همه پرونده های رسانه ای که از طریق Go SMS Pro ارسال می کنید در یک سرور ذخیره میشن و یک URL برای آنها اختصاص داده می شه. این URL ها کوچکترین ایمنی ندارند و باعث می شه که دیگران بتونن به URL ها دسترسی داشته باشن.

با این حال ، پرونده ها نیز به ترتیب مرتب می شن ، بنابراین می تونین با ویرایش هر پیوند پیوسته منظم ، به سایر پرونده های رسانه ای که میزبان Go SMS Pro هستند دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این روش ، TechCrunch اطلاعات حساس مالی ، آدرس خانه ، رسید معاملات و عکسهای شفاف رو که از طریق برنامه ارسال شده بود ، پیدا کرد. همچنین ، این پیوندها محدود به کاربران Go SMS Pro نیستند: هر کسی که URL یک پیوند رو بدونه میتونه برای یافتن اطلاعات بیشتر به راحتی دست به کار بشه.

این یک مسئله بزرگ حریم خصوصیه، اما چیزی که بسیار نگران کننده است اینه که به نظر نمی رسه توسعه دهندگان Go SMS Pro برای رفع این مشکل عجله داشته باشن. Trustwave بلافاصله موضوع را در آگوست 2020 به توسعه دهندگان اطلاع داد ، اما هیچ کس پاسخ نداد. این شرکت قبل از افشای این نقص به صورت علنی ، چهار تلاش ناموفق دیگر انجام داده است. TechCrunch و The Verge نیز ایمیل هایی را برای توسعه دهنده ارسال کردند ، اما پیام ها به دلایل مختلف نادیده گرفته شدند یا به فرستنده بازگردانده شدند. The Verge همچنین کشف کرد وب سایتی که در لیست Play Store برنامه وجود داره باز نمیشه!!!

آیا باید به توسعه دهنده Go SMS Pro اعتماد کنید؟

به همین دلایل ، برنامه همه جنبه های عدم اعتماد مارو دریافت کرده. اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که اون رو قبلاً نصب کرده اید، استفاده از برنامه رو متوقف کرده و حذف کنید – و به هر مخاطبی که از آن استفاده می کنند بگویید که همین کار رو انجام بده. متأسفانه در مورد پرونده های رسانه ای که قبلاً با استفاده از برنامه ارسال کرده اید ، نمی تونید کاری انجام بدید.

برنامه go sms pro باید حذف شود

در اینجا چند گزینه جایگزین برای برنامه های پیام رسانی وجود داره که می تونید امتحان کنید:

ساده ترین راه، بازگشت به برنامه پیام رسان پیش فرض تلفن ، مانند Google Messages یا Samsung Messages است. WhatsApp و Facebook Messenger اساساً سرویس چت هستند و هر دو می تونن به عنوان برنامه پیام کوتاه پیش فرض شما نیز کار کنن.

برنامه هایی هم هستند که ابتدا به حریم خصوصی می پردازند ، مانند Signal ، Telegram و Viber که ویژگی هایی مانند رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دن، از جمله بهترین تنظیمات حذف خودکار متن ها و پیوست های رسانه ای. در صورت نیاز به ارسال پیام یا اطلاعات حساس ، این گزینه ها گزینه های بهتری هستند. قطعاً ازاستفاده Go SMS Pro خودداری کنید.

منبع این خبر

بیشتر بخوانید : مایکروسافت بزودی قابلیت نصب نرم افزار های اندروید بر روی ویندوز 10را بوجود می آورد

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.