پردازنده مرکزی کره ای، تهدید بزرگ برای Nvidia ،Intel و AMD

ETRI پردازنده خانه میکروتیک ایران
Rate this post

پردازنده مرکزی کره ای که چندان شناخته نشده است ، تهدید می کند که Nvidia ، Intel و AMD را در بازار HPC منسوخ کند

به نظر می رسد نسل بعدی  ابر رایانه ها ها بسیار سریع تر و همچنین  ارزان تر شود

موسسه الکترونیک و ارتباطات از راه دور کره جنوبی (ETRI) یک پردازنده مرکزی برای ابرکامپیوترها مطرح کرده است این طراحی به این کشور کمک می کند تا به یک پردازنده مرکزی بومی نزدیک تر باشد تا بتواند نیازهای فوق رایانه ای خودرا برطرف کند.

ابررایانه ارزان

بزرگترین ابر رایانه تولیدی امروز در کره جنوبی دستگاه Nurion است. این هفدهمین سیستم قدرتمند کره زمین است و توسط پردازنده فوق رایانه Intel Xeon Phi مجهز می شود. قبل از خرید توسط HP ، این ماشین توسط Cray مونتاژ شد.

گزارش ها  حاکی است که محققان وظیفه داشتند پردازنده ای را بسازند که بیش از دو برابر سریعتر از شتاب دهنده های مورد استفاده در نسل فعلی ابر رایانه ها باشد در حالی که کمتر از نیمی از انرژی را مصرف می کند.

گزارش ها به نقل از یانگ سو کوون از بخش تحقیقات پردازشگر هوش مصنوعی در ETRI گفته است که محققان با تمرکز بر عملکرد تراشه های تک برای تراشه ها و سیستم های کم مصرف به خلاصه مقالات خود پرداختند: “از آنجا می توانید تراشه های بیشتری را ادغام کنید ، عملکرد را افزایش دهید و انرژی مصرف شده را کاهش دهید. . همچنین ، ادغام پردازنده ها و شتاب دهنده ها در یک تراشه به پهنای باند بیشتری امکان پذیر است ، که می تواند گلوگاه پهنای باند داده را از بین ببرد.این گروه هنوز در حال تنظیم دقیق برخی از عناصر تراشه است ، اما انتظار می رود تا پایان سال 2021 در دسترس باشد.

منبع : www.techradar.com

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.