مایکروسافت بزودی قابلیت نصب برنامه های اندروید روی ویندوز 10 را بوجود می آورد

نصب برنامه های اندروید روی ویندوز
Rate this post

در حال حاضر امکان اجرا و نصب برنامه های اندروید روی ویندوز 10 و یا در رایانه های دارای ویندوز 10 به لطف شبیه سازهایی مانند Bluestacks وجود داره ، اما به نظر می رسه مایکروسافت ممکنه برنامه های واسط رو حذف کنه و پشتیبانی از برنامه Android رومستقیماً به سیستم عامل بیاره.

گزارش ها از شرکت ویندوز نشان می ده که این شرکت در حال بررسی آوردن برنامه های اندرویدی در سال 2021 از طریق فروشگاه مایکروسافت به ویندوزه.

هیچ صحبتی در مورد نحوه اجرای دقیق مایکروسافت و اینکه آیا Windows on Arm ارائه می شه یا خیر صورت نگرفته. مورد دوم مطمئناً منطقیه چراکه اکثر قریب به اتفاق برنامه های اندروید با در نظر گرفتن دستگاه های Arm ساخته می شن.

اگرچه بسیاری از برنامه ها مانند Gmail ، Uber و سایر برنامه ها به پشتیبانی از خدمات Google Play احتیاج دارن، اما مشخص نیست مایکروسافت قصد داره این مجموعه را ارائه بده یا خیر. چیزی که مهمه اینه که سایر سیستم عامل هایی که سازگاری برنامه های بومی Android رو ارائه میدن (به عنوان مثال BlackBerry 10 ، پیش نمایش های اولیه ویندوز 10 موبایل) یکپارچه سازی خدمات Google Play بومی رو هم ارائه ندادن.

اینها اخباری بود که هفته پیش منتشر شد.

در اوایل هفته گذشته، به شما گفتیم که چگونه برنامه های آندروید در ویندوز 10 می تونن در سال آینده وجود داشته باشن. حالا، یک بار دیگه از طریق Windows Central ، شایعات بیشتری در رابطه با این اخبار منتشر شده.

گفته می شه که مایکروسافت از این سیستم جدید (نصب برنامه های اندروید روی ویندوز ) به عنوان “Project Latte” یاد می کنه. ظاهراً به توسعه دهندگان این امکان را می ده تا برنامه های اندرویدی خود را مستقیماً با کمترین به روزرسانی کد، به فروشگاه مایکروسافت منتقل کنند. از نظر تئوری ، اینکار به کاربران اجازه می ده تا به راحتی برنامه های Android مورد علاقه خودشون رو در MS Store جستجو کنند و سپس اونهارو مانند سایر برنامه های Windows نصب کنند.

مشکل گوگل پلی

البته ، این سوال بزرگی هنوز درباره سرویس های Google Play هست. بدون آن ، بعضی از برنامه ها به درستی کار نمی کنند. باید منتظر بمانیم و ببینیم مایکروسافت چگونه می خواهد این مسئله را حل کند یا اینکه فقط بر روی برنامه هایی تمرکز دارد که برای عملکرد کامل اونها به Play Services نیازی نیست.

منبع این خبر

بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد از اینستاگرام

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.