آنتن فضایی غول پیکر برای پرتو 5G به زمین طراحی شده است

ماهواره برای 5G
Rate this post

مشاوران کمبریج در تلاشند تا بزرگترین آنتن ارتباطات هوایی موجود را جهت ارسال اینترنت 5G به زمین به صورت تجاری ارائه دهند.

شرکت مشاوره فناوری و تولید محصولات ، که بخشی از Capgemini می باشد، یک نسخه کارآمد و کوچک از آنتن بی سیم ساخته که برای اتصال پرتو از آسمان طراحی شده است. نمونه اولیه ، که در ماه جاری اعلام شد ، بخشی از یک پروژه چهار ساله با شرکت مبتدی استراتژیک Stratospheric Platforms Limited (SPL) است.

SPL چه چیزی طراحی نموده است

SPL در حال توسعه یک پلت فرم با ارتفاع بالا (HAP) و سیستم ارتباطی است که برای ارائه سریع و مقرون به صرفه اتصال سریع طراحی شده است. همانطور که پیش بینی شده است ، سیستم هواپیمایی HAP اینترنت خود را از استراتوسفر ، که دومین لایه مهم جو زمین است ، ارسال می کند. هواپیما با دهانه بال 60 متری از طریق هیدروژن نیرو می گیرد و می تواند 9 روز پرواز کند. به گفته مشاوران کمبریج ، هر HAP می تواند پوشش بیش از 140 کیلومتر قطر را تأمین کند و حدود 60 هواپیما می توانند کشوری به اندازه انگلستان را پوشش دهد.

این شرکت در اعلامیه مطبوعاتی خود اعلام کرد: “با بهره گیری از کسری از هزینه ساخت و نگهداری زیرساخت های زمینی و با کمترین تأثیر زیست محیطی به دلیل داشتن سیستم برق هیدروژن با انتشار صفر ، چنین ناوگان می تواند اقتصاد باند پهن موبایل را بازنویسی کند.”

پیشرفت پروژه

ابعاد آنتن سه متر مربع و 120 کیلوگرم وزن دارد.

یکی از اصلی ترین تمایزات مفهومی که مشاوران کمبریج از آن استفاده می کنند ، الگوی پرتو آنتن بسیار شکل پذیر است. هر HAP 480 تیرآهن قابل هدایت تولید می کند که به شما اجازه می دهد پوشش برای موارد خاص فیزیکی مانند آزادراه یا راه آهن استفاده شود.

آنتن هوایی

این شرکت آنتن هوابرد خود را چیزی بسیار انعطاف پذیرتر از دکل های ثابت کلاسیک موجود در شبکه های تلفن همراه امروزی می داند و دریافته است که استفاده از مارپیچ های فیبوناچی – الگویی متوالی در طبیعت – برای منطقه تحت پوشش ، به جای سلول های شش ضلعی سنتی ، می تواند عملکرد ترافیک را تا 15 درصد بهبود بخشد.

مشاوران کمبریج در وب سایت خود می گوید: تولید سلول از آسمان ، ارائه دهندگان خدمات را قادر می سازد تا مکان و تخصیص نیرو را به صورت پویا تغییر دهند تا خواسته های کاربر نهایی را عوض کنند.

پرتوهای نقطه ای

پرتوهای نقطه ای سنتی در انتقال ماهواره استفاده می شوند و به ماهواره ها اجازه می دهند فرکانس ها را به اشتراک بگذارند. سیگنالهای آنها فقط در یک منطقه جغرافیایی محدود قابل هدایت است ، که به عنوان مثال به تلویزیون ماهواره ای پخش مستقیم اجازه می دهد یک پخش محلی ارائه دهد. سیگنالهای مختلف داده می توانند از فرکانسهای یکسان ، محدود و یکسانی در قسمتهای مختلف منطقه تحت پوشش بدون تداخل استفاده کنند.

فناوری تبدیل پرتو دیجیتال

پروژه مشاوران کمبریج / SPL برای اینترنت 5G این کار را یک قدم جلوتر می برد. فناوری تبدیل پرتو دیجیتال آنها قادر خواهد بود تا “به طور خاص هدف قرار دادن وسیله نقلیه منفرد یا پیروی از مرزهای فیزیکی” باشد.

مشاوران کمبریج میگویند: “یک قابلیت منحصر به فرد و کاملاً پرتوی دیجیتال از قابلیت انعطاف پذیری گسترده ای در نحوه استقرار خدمات برخوردار است و به شما امکان می دهد پیکربندی مجدد هنگام ارائه خدمات، فراتر از توان شبکه های ثابت زمینی انجام شود.” “این شامل پیروی از کاربران تلفن همراه ، از جمله قطارها و وسایل نقلیه خودکار است.”

SPL اولین آزمایش موفق خود را در سپتامبر سال جاری به پایان رساند. انتظار می رود که اولین سرویس تجاری در آلمان در سال 2024 آغاز شود. گفته می شود دویچه تلکام یک شریک پشتیبانی است.

سافت بانک چه چیزی ارائه داده است؟

در تصویر بزرگتر ، این نوع اینترنت 5G تصوراتی را به تصویر می کشد. به عنوان مثال SoftBank در حال برنامه ریزی اینترنت اشیا و خدمات اینترنتی تحویل هواپیماهای بدون سرنشین است. شرکت چندملیتی ژاپنی در کنار AeroVironment کالیفرنیا برای تولید یک هواپیمای بدون سرنشین با طول بال 79 متر کار کرده است. در سال 2019 ، SoftBank اعلام کرد که هدف آن ارائه خدمات در سال 2023 است.

بالن های اینترنتی چیست؟

بالن های اینترنتی نیز می توانند در استراتوسفر کار کنند. به عنوان مثال پروژه بالون Alphabet’s Loon با موفقیت اینترنت را از حدود 12 مایلی به بالا تحویل می دهد.

منبع خبر

برای دسترسی به خدمات شبکه به بخش خدمات مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.